TANGO
tango

Tüm Dansseverlere Merhaba,

Geç de olsa grubumuz hakkında kısa bilgiler vererek milonga davetimizi göndermek isteriz.
Tango 6 Nokta, dansa engel koymayanların buluşma adresi olarak Şubat 2006’da Ankara’da kuruldu. Çalışmalarımızı halen Ankara- Kızılay’daki 6 Nokta Körler Derneği’nin Ankara Şubesi’nde sürdürüyoruz. 4 seneye yakın bir süredir çeşitli dans gecelerine de katılarak sizlerle birlikte dansı duyumsamaya devam ediyoruz.

Bizler ritm, estetik, müzik, spor gibi alanlarda ve günlük yaşamda duruş ve yürüyüşe kadar birçok konuda farklılaşmayı amaçlıyoruz. Diğer yandan, tango ile daha önce yakından tanışma fırsatı bulamamış görme engellilerimizi sosyal sorumluluk anlayışı içerisinde toplumla daha fazla buluşturmayı ve öğrencilerin sosyal gelişimine katkıda bulunmayı arzu ediyoruz.

Bizce…

Dünya genelinde, tango ile meşgul olan görme engelliler yok değil. Ancak, bugüne kadar hemen hepsinin çeşitli tango kulüpleri kapsamında eğitim aldıkları biliniyor. Bu anlamda, Tango 6 Nokta, görme engelliler tarafından sahip olunan dünyanın ilk “Tango 6 Nokta” kulübü. Böylesi bir girişimin Türkiye’nin başkentinde başlatılmış olması ise bizce bir başka ayrıcalık.
Kuruluşumuzdan bu yana farklı illerimizde de görme engellilerin tangoya yöneldiğini ve faaliyetlerin arttığını gözlemliyor,  tüm dansçılar adına gururlanıyoruz.

Nihayet!

Bu neden ve vesilelerle ve 4 seneye yakın bir süredir herhangi bir çıkar gözetmeksizin gönül verdiğimiz tangoyu yükseltme sürecinde dahi karşılaştığımız ciddi zorluklara rağmen bir karar verdik.
- Türkiye’nin farklı bölgelerinde de benzer girişimlerde bulunulması ile bu durumun güçlenmesini umut ederek ve “Yeter ki engel olmayın!” diyerek
- Statümüzü 6 Nokta Körler Derneği Ankara Şubesi altında devam ettirerek

Ayda iki kez, Hukukçular Lokali’nde gerçekleştirilecek milongamızda bir araya geliyoruz.

Başkenti ziyaret edecek potansiyel görme engelli ve engelsiz tüm öğrencilerle bir araya gelmeyi ve elbette Ankara’nın tüm dansçılarını milonga gecemize bekliyoruz.
  
Adı: Tango 6 Nokta 1. Milonga
Tarih/Saat: 26 Ocak 2010 Salı, 20:30-23:00 arası
Yer: Hukukçular Lokali Necatibey Cad. No:88/1 KIZILAY-ANKARA
Giriş: Bir adet yerli/yabancı içki dahil 15 TL.

Bizlerle de dans etmeniz umuduyla sevgi ve saygılarımızla,

Tango 6 Nokta adına
Z.E.Deniz OĞUZ

Özel teşekkür

Bugüne kadar Tango 6 Nokta’ya gönülden destek vermiş olan Altı Nokta Körler Derneği Ankara Şubesi Başkanı Av. Fermani KURTEL, bizleri her daim milonga gecelerine davet etme nezaketini göstermiş olan sevgili Figen MORAN, zaman içerisinde yine bizleri yalnız bırakmayan ve dansımıza ciddiyetle ilgi göstermiş olan değerli tangocular Cengiz KUTGÜN, Tuncay YILMAZ, Levent MERİÇ, Uğur ERSOY ve İmran YÜCE’ye geç de olsa özel teşekkürlerimizi göndeririz.